kurs bitcoina

Bitcoin kurs 2019 – cena bitcoina po kryzysie z 2018 r

Rok 2018 był zdecydowanie najcięższym dotychczas rokiem dla rynku kryptowalut. Nawet największe z nich, t.j. Bitcoin i Ethereum odnotowały drastyczny spadek wartości na giełdzie. Z końcem 2017 r., a dokładniej 30 grudnia Bitcoin osiągnęła wartość 682 dolarów. Cena kupna tej kryptowaluty od kilku miesięcy pięła się w górę. To dobre wiadomości dla posiadaczy Bitocoina, którzy zaplanowali kilka dużych inwestycji na początku 2019 roku.

BTC wczoraj i dziś

Pierwsze lata bitcoina zdecydowanie nie należały do najłatwiejszych. Kryptowaluta ta wielokrotnie odnotowała już w swojej karierze szybkie wzrosty, po których miejsce miały zawrotne spadki. Wykres ceny BTC uległ zawrotnym zmianom w ciągu zaledwie godziny. Zacznijmy jednak od początku.

Trudne początki na rynku kryptowalut

Początki Bitcoina na rynku kryptowalut sięgają 2010 r. Jednak zdecydowanie nie należy one do lekkich. Pierwsze wykresy notowania giełdy wykazały bowiem, że cena kupna BTC wynosiła zaledwie 0,05 dolara! Aktualnie jednak bardzo dużo się zmieniło. Wraz z biegiem czasu ceny wszystkich kryptowalutę również Ethereum znacznie wzrosła. W czym tkwi jego sukces? Zdaniem serwisu Bloomberg

Pierwsze sukcesy i cena 1 tys. dolarów

Już w trakcie swojego pierwszego roku ceny Bitcoinów poszybowały w górę. Jak pokazuje wykres kursu BTC – kryptowaluta tą odnotowała 20-krotny wzrost! Dobra passa Bitcoina również szybko nie miała donicę końca – w 2 lata jego cena na giełdzie wynosiła już 1000 dolarów. Z danych na wykresie notowań giełdowych jasno wynika również, że miały nadejść kolejne sukcesy – już w marcu 2017 r. Bitcoin osiągnął kurs wyższy od ceny złota.

Kurs Bitcoina boleśnie spada w dół…

Szczyt dobrych inwestycji i transakcji Bitcoinem nadszedł wraz z 2018 rokiem. To właśnie wtedy nadążył się pierwszy poważny kryzys, którego nikt się nie spodziewał. W ciągu zaledwie godziny posiadacze Bitcoinów stracili w notowanych giełdy nawet do 83% ze wszystkich, posiadanych środków. Notowania giełdowe pokazywały, że kurs Bitcoina spadł do 3200 dolarów. Zdaniem wielu analityków sytuacja ta miała jednak ulec poprawie. Nikt nie przypuszczał, że stanie się to już w ostatnich dniach grudnia 2018 r.

Analiza kursu bitcoina 2019 r.

Zdaniem wielu analityków koniec kryzysu był znakomitym momentem na to, by dokonać wielkich inwestycji w kryptowaluty. „Kup, a po kilku miesiącach sprzedaj z dużym zyskiem” – mówili. Wielu inwestorów miało jednak dość sceptyczne nastawienie, a okazało się, że było inaczej.

„Zainwestuj w Bitcoin, a możesz zyskać”

Na początku marca 2019 wynosił już prawie 9 000 dolarów i wraz z biegiem czasu wciąż rósł. Już w maju 2019 okazało się, że notowania BTC były wyższe nawet o 7 tys. dolarów w stosunku do poziomu z września 2018 r. Na wykresie notowań giełdy widać, że z końcem czerwca Bitcoin osiągnął już równowartość 10 tys dolarów. Był to jednak ostatni z wielkich skoków wartości Bitcoin.

Jesienna stagnacja

Przez kolejne kilka miesięcy kurs BTC utrzymywał się na tym poziomie, jednak jesienią wydarzyły się kolejne spadki. Finalnie wraz z końcem roku kurs Bitcoina obniżył się do poziomu ok. 6-7 tys. dolarów. Zgodnie z opiniami wielu analityków wynik ten miał zwiastować kolejne dobre zmiany. Finalnie bowiem Bitcoin zakończył rok 2019 z ponad 100% wzrostem swojej wartości na giełdzie. Kurs Bitcoin wciąż rósł, w związku z czym amerykańska stacja telewizja CCN ogłosiła Bitcoin najlepszą inwestycją ostatniej dekady. Tym samym Bitcoin po raz kolejny umocnił swoją pozycję na rynku kryptowalut.

Mamy zwycięzcę!

Notowania na giełdzie kryptowalut 2019 r. dowodzą tego, że Bitcoin ma się znakomicie. Jest to również dowód na to, że nawet po sporej hossie, kryptowaluta ta jest się w stanie podźwignąć. Wchodząc w 2019 r. kurs Bitcoina wynosił zaledwie 3,2 tys dolarów. Ponad pół roku później jego kurs wyceniano już na 13,8 tys dolarów 26 czerwca 2019 r.). W stosunku do 2018 r. różnica w jego wartości wynosiła ponad 10 000 USD. To również zaledwie o prawie 6 tys USD mniej niż jakiklwiek rekordrd wśród notowań Bitcoina przed 2019 r. Przed kryzysem z 2018 r., a dokładniej 17 grudnia 2017 r. Bitcoina wyceniano na 19 665 USD. Aktualnie rekord ten jest jednak ponad trzykrotnie wyższy! Z końcem marca 2021 r.przebił poziom ponad 60 tys USD!

Skoki wolumenowe po kryzysie z 2018 r.

Dla wielu inwestorów wolumen to najważniejszy wskaźnik, którym należy się sugerować w trakcie inwestowania na giełdzie. Wolumen to parametr, który stanowi niezwykle pomocne źródło informacji. Jest on ważny ze względu na to, iż wskazuje na aktywność inwestorów, które zostały podjęte w konkretnej jednostce czasu. Na tej podstawie można więc wyśledzić trendy, jakie panują wśród kupujących i sprzedających. Analiza tego parametru pomaga w zrozumieniu mechanizmów zmiany ceny oraz źródeł dużego kapitału. Skoki wolumenowe zdradzają, kiedy duzi inwestorzy wchodzą do gry. Rok 2019 nie był pod tym względem szczególny – skoki wolumenowe można było zaobserwować kilkukrotnie. Tak było m.in. 2 kwietnia 2019 r., kiedy cena Bitcoina podskoczyła do góry o ponad 20%. Tym samym po raz pierwszy od listopada 2018 r. przekroczyła ona granicę 5 tys dolarów. Następnie jednak jego cena szybko spadła i utrzymywała się na poziomie 4,6-4,8 tys dolarów. Wiele osób inwestujących w Bitcoiny przyznaje, że tym samym Bitcoin wchodzi w tzw. fazę rynku byka. Co to oznacza w praktyce? Możesz zarobić!

Bitcoin wchodzi w fazę rynku byka

Coś się kończy, coś się zaczyna. Tak było również z Bitcoinem, który w 2019 wyszedł z rynku niedźwiedzia, wkraczając tym samym w fazę rynku byka. Co to znaczy? W praktyce jest to związane ze wzrostem zainteresowania Bitcoinem. Faza niedźwiedzia to okres letargu, po którym wśród inwestorów następuje przebudzenie. I faktycznie w 2019 r. powrócił entuzjazm, a BTC znowu zaczęło przyciągać uwagę wielbicieli krypto. Nie jest to jednak jedyny znany przypadek. Tylko w 2019 r. skoki wolumenowe miały miejsce kilka razy! W połowie października wydarzyło się to po raz drugi. Mimo iż kurs Bitcoina spadł nawet o 2 000 dolarów, zainteresowanie jego zakupem wciąż nie malało. Wygląda na to, że inwestycyjny pesymizm ustąpił miejsca inwestowaniem w BTC i inne waluty krypto. W efekcie wiec zamiast do wyprzedawania aktywów odnotowano wzrost i ożywienie w nabywaniu BTC.

Podsumowanie

Z perspektywy niemalże ponad 2 lat wiadomo, że prognozy te nie były błędne – kurs Bitcoina w 2021 r. przebił granicę 60 000 dolarów! Tym samym osiągnął on najmocniejszą pozycję na tle innych kryptowalut. Jego kursu nie przebiła dotąd cena żadnej innej kryptowaluty. W przypadku kursu ETH, jego najwyższy wskaźnik przekroczył poziom 4 000 dolarów dopiero w maju tego roku. Warto również zwrócić uwagę na to, że Ethereum jest młodsze od Bitcoina zaledwie o 3 lata. ETH powstało bowiem pod koniec 2013 roku. Rok 2019 jest również dowodem na to, że pozycja kryptowalut wciąż się umacnia. Dobrą wiadomością jest również to, że po kryzysie z 2018 r., kurs Bitcoina odbił się w notowaniach. Mało tego – nikt nie podejrzewał, że nastąpi to tak szybko. Na powrót do formy sprzed kryzysu Bitcoin potrzebował zaledwie kilku miesięcy!

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *