kurs bitcoina

Bitcoin kurs euro

W ciągu  ostatnich lat Bitcoin stał się doskonałą alternatywą dla inwestycji w towary czy papiery wartościowe. Z roku na rok popularność kryptowalut rośnie, a wiedza na temat samego Bitcoina staje się bardziej powszechna i można ją znaleźć na każdej stronie zajmującej się tematyką finansów. Obecnie w obrocie znajduje się około 18.75 mln BTC, a ogólna ich liczba nie może przekroczyć 21 mln. Jak obecnie kształtuje się kurs Bitcoina w stosunku do euro? Czy jest jeszcze szansa na poprawę sytuacji krypotowalut? Sprawdź jak kształtują się kursy oraz jakie nastroje panują na rynku.

Bitcoin Stockowych Ilustracji, Wektorów & Klipartów – (112,869 Stock Illustrations)

Kryptowaluty — czym są i jak działa Bitcoin (BTC)?

Bitcoin jest wirtualną walutą, którą wydobyć może każdy z pomocą swojego domowego komputera. Liczba Bitcoinów, które są możliwe do wykopania, jest ograniczona i wynosi 21 mln. Z tego powodu wraz z każdym wykopanym BTC zwiększają się również wymagania wydobycia kryptowaluty. W tym momencie, kiedy zbliżamy się do kresu wydobycia wirtualnego złota, zwykły komputer nie ma już szans na zdobycie zbyt wielu jej podjednostek. Skuteczne wydobycie kryptowalut wymaga połączenia wielu superkomputerów, a dla zwykłego użytkownika pozostał handel kryptowalutą lub kupienie mocy obliczeniowej potrzebnej do jej wydobycia.

Bitcoin jest kryptowalutą niezwykle bezpieczną i niepodatną na kopiowanie. Dzieje się tak za sprawą łańcucha blockchain, który przechowuje dane o wszelkich transakcjach, którym został poddany dany Bitcoin. Oczywiście wszystkie dane są zaszyfrowane, tak aby rozpoznanie transakcji i użytkownika było utrudnione. Całość łańcuchów blockchain łączy się się w sieć, pozwalającą prześledzić drogę każdej monety. Nie oznacza to, że BTC nie można ukraść, hackerzy mając dostęp do naszych danych z pewnością mogą to zrobić. Zdecydowanie warto zabezpieczać na wszelkie sposoby swoje wirtualne portfele kryptowalut. W razie włamania i przywłaszczenia sobie Bitcoinów złapanie złodzieja może okazać się bardzo problematyczne.

Kurs Bitcoina na Bitclude (stan na 04.07.2021)

Na jednej z najbardziej popularnych giełd kryptowalutowych Bitclude, ostatnia cena Bitcoina w przeliczeniu to 30,042.98 Euro. Pozostałe wskaźniki kształtują się następująco:

  • Kapitalizacja rynkowa: 559 375 528 894 €
  • Wolumen: 37.538 369 74 €
  • BTC w obiegu: 18 747 706

Na BitClude maksymalny kurs Bitcoina wyniósł 30,036.68 €, a minimalny 29,027.15 €. Ogólnie Bitcoin BTC posiada wyższą cenę w stosunku do dnia poprzedniego.

Bitcoin price: Why the cryptocurrency dipped dramatically, and what the value is today

Czym jest wolumen 24h i kapitalizacja

Czym jest wolumen? To pojęcie, zdecydowanie warto znać, jeżeli chcemy zajmować się tematyką kryptowaluty. Wolumen wskazuje na ogólną aktywność inwestorów, w jakimś przedziale czasowym. Znaczy to, że wolumen informuje nas o liczbie BTC, które w danym czasie zmieniły swojego właściciela. Zwykle podaje się go w przedziale czasowym 24h. Wskaźnik ten oferuje każda strona czy aplikacja giełdy i bez problemu go tam znajdziesz.

Obserwacja wolumenu może nam dać naprawdę sporą dawkę informacji. Najczęściej występuje sytuacja, kiedy wraz ze wzrostem cen, rośnie też wolumen i odwrotnie, kiedy ceny spadają, spada też wolumen. Nie zawsze jednak, obserwujemy taką sytuację. Często pomiędzy tymi wartościami występują rozbieżności. Ogólnie rzecz biorąc oznaczają one wzrost lub spadek zainteresowania walutą.

Co możemy rozumieć przez pojęcie kapitalizacji rynkowej? Jest to ogólna wartość wszystkich wydobytych na świecie Bitcoinów. Może ona być wyznacznikiem stabilności danej waluty w tym przypadku Bitcoina.

Jak przelicza się kurs Bitcoin? Czy zawsze podajemy go w USD?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy kurs Bitcoina zależy od notowań walut standardowych. Odpowiedź jest bardzo prosta i oczywiście twierdząca. Na giełdzie każde dobro musi być sprzedawane po określonej wartości, która musi być w jakiś sposób ustalona. Najłatwiej jest przyjąć za wyznacznik walutę oraz jej aktualny kurs.

Najczęściej kurs Bitcoina wyraża się w dolarach, jednak nie ma przeszkód, aby obliczyć wartość Bitcoina w innych walutach, na przykład w eur lub pln. Nie musimy się przy tym zastanawiać, ponieważ istnieją specjalne kalkulatory, które z powodzeniem zrobią to za nas. Podczas inwestycji musimy jednak pamiętać, że poszczególni brookerzy oferują trochę różny kurs Bitcoina oraz różnią się między sobą innymi istotnymi z punktu widzenia handlu wskaźnikami. Każdorazowa warto sprawdzać, czy inwestycja w danej sytuacji będzie z naszego punktu widzenia opłacalna.

Bitcoin – dostępne waluty

Kryptowaluta Bitcoin, biorąc pod uwagę jej wymienialność, jest jak standardowy środek płatniczy. Możemy kupić ją za pln lub każdą inną światową walutę. Dokładnie tak samo zachowują się inne kryptowaluty. Na większości giełd standardowo znajdziemy USD, EUR, GBP, a także walutę krajową.

Ceny sprzedaży Bitcoina zależą od kursu obu walut oraz indywidualnej oferty giełdy. Z tego względu w celu sprawdzenia aktualnych cen najlepiej wejść bezpośrednio na aplikację giełdową lub znaleźć informacje na stronie giełdy, z której aktualnie korzystamy.

Historyczny kurs Bitcoina

Pierwszy debiut Bitcoin zanotował w 2009 roku, a jego cena nie przedstawiała się w tym czasie zbyt okazale. Kurs Bitcoin zdecydowanie odbiegał od tego do czego przyzwyczailiśmy się wpsółcześnie. Za jeden dolar mogliśmy zakupić około 1300 Bitcoinów, co z dzisiejszej perspektywy byłoby sporą fortuną. Już 10 maja dokonano za pomocą BTC, pierwszych zakupów. Dwie pizze kosztowały posiadacza aż 10 tysięcy Bitcoinów. W tamtych czasach odpowiadało to około 30 USD. Rok później oficjalnie Bitcoin mogła powitać światowa giełda, gdzie gości nieprzerwanie od tego czasu.

Od tego momentu obserwowano wzrost zainteresowania i wartości Bitcoinem. Szybko zaczął on utrzymywać się w kursie ok. 1 tys. dolarów za sztukę. Wzrost nie zatrzymał się jednak na długo na tym poziomie. W 2017 wzrost był olbrzymi, a cenę windowało jeszcze bardziej rosnące zainteresowanie. Waluta osiągnęła 20 tysięcy USD.

Największe notowania na giełdzie zanotowano 27.03.2021 i wyniosły one 64 895 000 USD, co w przeliczeniu na euro, wynosi 46 462 020.

Co w przyszłości może czekać walutę

Obecnie w dużej mierze, notujemy trend spadkowy Bitcoina, któremu wiele inwestorów przepowiada jeszcze gwałtowniejsza spadki. Sytuacja w dużej mierze spowodowana jest aktualnościami ze świata technologii oraz doniesieniami, jakoby Bitcoin miał powodować zbyt duży ślad węglowy. Na stabilność sytuacji nie wpływa również dobrze sytuacja w Chinach, które nie mogąc kontrolować wydobycia i handlu Bitcoinami, starają się doprowadzić do zamknięcia farm Bitcoina. Wiadomości te w dużej mierze odpowiadają za spadki, jednak nie przyczyniły się one do całościowego spadku zainteresowania BTC.

Z drugiej strony wielu inwestorów twierdzi, że szczytowe notowania Bitcoina jeszcze przed nami. Zwłaszcza wobec doniesień, że kryptowalutą zaczęło interesować się fundusze hedgingowe. Prorokuje się, że rynek pozna się z Botcoinem na tyle, aby stać się pełnowartościową walutą, która potencjalnie może również zastąpić tę tradycyjną.

Te optymistyczne wizje nie są jednak popierane przez ogół środowiska finansowego. Zdecydowana większość ekspertów uważa, że brak kontroli centralnej powoduje zbytnie wahania kursu, co w efekcie czyni BTC bardzo słabym dobrem inwestycyjnym. Na rynku nie widać jednak dużego przejęcia takim ujęciem sprawy, a wahające się kursy dla niejednego są wręcz wyznacznikiem dobrego interesu. Inwestycja w Bitcoina nadal jest w modzie i nie zapowiada się, żeby w najbliższym czasie ten trend miał się odwrócić. Obecnie odnotowujemy niewielkie wzloty oraz upadki na giełdzie, jednak nie są one tak znaczące, aby móc z tej waluty uczynić jedyną formę inwestycji.

Czy Bitcoin w najbliższym czasie wzrośnie

Jak przyszłość czeka więc Bitcoina na rynku? Na ten moment bardzo ciężko będzie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Sympatycy kryptowalut uznają negatywne informacje za przesadzone i wróżą dla waluty Bitcoin powrót rekordowych cen w najbliższym czasie. Na ten moment mamy jednak za mało danych na ten temat i jest to zdecydowanie wróżenie z fusów.

cookies zmieniając ustawienia przeglądarki zarządzać cookies zmieniając ustawienia urządzenia pamiętaj że możesz zapisanie w pamięci urządzenia pamiętaj że możesz samodzielnie

 

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *