kurs bitcoina

Kurs bitcoin – prognozy

Na rynku kryptowalut bardzo ciężko jest o trafne prognozowanie przyszłości. Ceny zależą od bardzo dużej liczby czynników, a rynek jest tak dynamiczny, że wśród ekspertów, występują duże rozbieżności co do prognozowanych cen. Wielu ekspertów uważa bitcoina za aktywo cykliczne, wielu inwestorów ma do niego duże zaufanie, jednak nikt z nich nie jest w stanie przewidzieć, jak zachowa się wykres btc. Na całym świecie panują sprzeczne opinie co do aktualnej sytuacji na giełdzie. Ekonomiści spierają się, czy jesteśmy jeszcze w okresie hossy, czy może właśnie zaczęła się bessa. Skoro ciężko jest trafnie, ocenić obecną sytuację na rynku, to jak możemy prognozować przyszłość? Przyjrzyjmy się, od czego tak właściwie zależy cena bitcoina.

Czynniki wpływające na kurs bitcoina

Rynek kryptowalut, a co za tym idzie rynek bitcoina to rynek spekulacyjny. Potocznie możemy powiedzieć, że w aktualnej cenie tej kryptowaluty, zawierają się też wszystkie „plotki” na jej temat. Często zdarza się, że na kurs bitcoina, wpływają irracjonalne przekonania i oczekiwania inwestorów. G.J Santoni, autor „Speculative Bubbles or Economic Fundamentals” powiedział, o istnieniu „Teorii większego głupca”. Według tej teorii cena danego instrumentu finansowego (w naszym przypadku bitcoina), nie określa jego rzeczywistej wartości.

Innym ważnym zjawiskiem rynkowym, wpływającym na cenę wszystkich kryptowalut, jest FUD (fear, uncertainty and doubt). W skrócie FUD to wskaźnik, dzięki któremu możemy stwierdzić, jakie emocje panują wśród inwestorów, na rynku kryptowalut. Im wyższy wskaźnik FUD tym prognozy na rynku btc są bardziej optymistyczne, im niższy FUD, tym większy pesymizm wśród inwestorów, a co za tym idzie cena btc spada w dół. Na wskaźnik FUD wpływają na przykład nieuzasadnione negatywne wiadomości, rozprzestrzeniające się na portalach dotyczących kryptowalut oraz w mediach społecznościowych.

Bardzo podobnym zjawiskiem wpływającym na wzrost ceny btc jest FOMO (fear of missing out). FOMO to nic innego jak strach przed tym, że ominą na zyski. Jest to po części związane z „teorią wielkiego głupca”. Kiedy cena bitcoina zaczyna mocno wzrastać względem stanu sprzed paru dni, inwestorzy decydują się na zakup tej kryptowaluty, kiedy jest już na to zdecydowanie za późno. Przykładowo bitcoin na początku tygodnia kosztował 5000 usdt, środa to moment, w którym kosztował 8000 usdt, a ktoś zdecydował się zakupić go w piątek, kiedy kosztował 10000 usdt. Został zachęcony do tej transakcji przez nagły wzrost ceny, nie bazował na żadnych innych danych. Niestety po zakupie cena zaczęła spadać i wróciła do kursu ze środy. Przy tym zakupie zadziałał mechanizm FOMO.

Bitcoin to aktywo, którego cena zależy też od regulacji rządowych, oraz samoregulacji. Przykładowo rynek na informację, że bitcoin stanie się pełnoprawnym środkiem płatniczym w Salwadorze, zareagował nagłym wzrostem ceny. W Salwadorze płatności przy użyciu tej kryptowaluty staną się czymś normalnym. Parę lat wstecz wydawało się to niemal nieprawdopodobne.

Na cenę walut cyfrowych duży wpływ ma też kapitalizacja rynkowa. Jest to wartość wszystkich wydobytych bitcoinów. W uproszczeniu im wyższa kapitalizacja rynkowa tym większa jest stabilność danego aktywa. Obecna kapitalizacja rynkowa bitcoina wynosi około 632 354 353 961,98 usd (stan na lipiec 2021).

Prognoza bitcoina btc na 2021 rok

Bitcoin już dawno przestał być ciekawostką dla entuzjastów nowych technologii, obecnie jest liderem wśród walut cyfrowych i łakomym kąskiem dla inwestorów, którzy chcieliby go dorzucić do swojego portfela inwestycyjnego. Prognozy dotyczące btc różnią się, w zależności od modelu prognostycznego, który przygotowywał analizy. Według modelu Stock-to-Flow cena btc wzrośnie do 100 000 usd. Według serwisu Bloomberg cena btc wyniesie aż 170 000 usd, a Tom Flitzprick, analityk serwisu Citibank prognozuje wzrost ceny btc aż do 318 000 usd. Jak widzimy między prognozami ekspertów występują duże rozbieżności. Naszym zdaniem, pomimo że okres wakacyjny to raczej stagnacja, jeśli chodzi o kryptowaluty, duże wzrosty są nadal możliwe, jeszcze w tym roku. Naszym zdaniem kluczowy będzie listopad i to czy nastąpi spadek, czy czeka nas ewentualny wzrost. Poziom 65 000 dolarów za jednego btc z kwietnia tego roku jest jak najbardziej do przebicia, tym bardziej że pojawiające się informacje są coraz bardziej optymistyczne. Oprócz bitcoina w 2021 roku duży wzrost odnotowała też kryptowaluta ethereum. Warto na nią zwrócić swoją uwagę — miejsce, w którym obecnie się znajduje ethereum przypomina sytuację btc sprzed paru lat. Najbliższe miesiące będą kluczowe dla posiadaczy bitcoinów oraz ewentualnych przyszłych inwestorów. Spadki są nieuniknione pytanie tylko jak duże pole do wzrostu znajdzie bitcoin. Internautów możemy obecnie podzielić na 2 strony. Jedni z nich sądzą, że cały czas trwa hossa i bitcoin odnotuje jeszcze w tym roku znaczące wzrosty, podczas gdy inni uważają, że mamy już do czynienia z początkiem bessy i wykres bitcoina nie wróci w tym roku do swojego rekordowego poziomu, a tym bardziej nie znajdzie się w strefie umożliwiającej jeszcze większe wzrosty. I jedni i drudzy posiadają dużo danych na potwierdzenie swoich teorii. Najlepiej prognozować cenę btc na podstawie własnej analizy.

Cena btc usd na rynku kryptowalut za 120 lat

Wielu naukowców prognozuje, że za około 120 lat btc może stać się powszechnym środkiem płatniczym używanym do specyficznych transakcji. Powszechnie wiadomo, że blockchain to przyszłość, ale dlaczego akurat 120 lat? Dokładnie w 2140 r. ma zostać wykopany ostatni bitcoin. Od tego momentu ilość bitcoinów będzie stała. Czy to oznacza koniec sieci bitcoina, czy wręcz przeciwnie? Czy bitcoin zostanie wypary przez inne waluty, czy jednak przetrwa próbę czasu? Postaraliśmy się znaleźć odpowiedź na te pytania.

Naukowcy uważają, że sieć btc rozwinie się na tyle, że bitcoin stanie się pełnoprawnym środkiem płatniczym, czymś takim, czym obecnie są waluty narodowe. Możliwe, że powstaną specjalne strefy ekonomiczne, w których do zawierania transakcji będzie używany adres portfela kryptowalutowego. Minusem takiego rozwiązania będzie spadek wartości btc jako aktywa inwestycyjnego. Obecnie mało kto inwestuje w tradycyjne waluty, bo po prostu są lepsze aktywa. Możliwe, że w 2140 roku tak samo będzie z btc. Zobacz, pewnie ciężko jest Ci wyobrazić sobie sytuację, kiedy w 2140 roku twoje dzieci kupują dom, dokonując płatności za 2 bitcoiny, jednak sto lat temu nikt nie przypuszczał, że cyfrowa waluta osiągnie wiele mld kapitalizacji. Świat się zmienia i nie pozostało nam nic innego jak dostosować się do tych zmian. Bitcoin znajduje się dopiero na początku swojej drogi, przed nami jeszcze wiele zwrotów akcji.

Kurs bitcoin prognozy — podsumowanie

Bitcoin to aktywo warte uwagi każdego inwestora. Mimo że krótkoterminowe prognozowanie jego ceny nie należy do rzeczy łatwych musimy pamiętać, że blockchain to przyszłość naszego świata. Długoterminowo inwestowanie w kryptowaluty powinno być bardzo opłacalne i zapewnić nam tys. zysków. Sieć btc cały czas się rozwija, każdy nowy adres to rozwój tej sieci. Poziom cen kryptowalut zwiększa się w czasie i jest to fakt. Zbierajmy informacje z rynku i dajmy się sprawdzić optymistycznym prognozom.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *