kurs bitcoina

Kurs Bitcoin USD

Bitcoin kurs USD

Bitcoin - czy kurs USD wzrośnie

Kryptowaluty, pomimo znaczących wahań ich wartości, nadal są jedną z bardziej rozchwytywanych walut. Obecnie na rynku panują dość zmienne nastroje. Przez jednych Bitcoin uważany jest za doskonałą inwestycję, a inni ostrzegają o jego rychłym upadku. Czy obecnie kurs BTC/USD pozwala przypuszczać, że inwestycja w tę kryptowalutę będzie opłacalna?

Czy Bitcoin BTC jest dobrą inwestycją

Bitcoin jest jedną z pierwszych kryptowalut, która do tej pory pozostaje tą najbardziej rozpoznawalną i uważana jest za cyfrowe złoto. Wiele osób na całym świecie pomnożyło swój kapitał, inwestując w Bitcoina.

Dzisiaj Bitcoin jest pełnoprawnym aktywem, w który inwestuje wiele firm i prywatnych inwestorów. Jego niewątpliwą zaletą jest bezpieczeństwo gwarantowane przez technologię blockchain, która obecnie wydaje się idealnym sposobem szyfrowania danych. Blockchain zapewnia również brak możliwości skopiowania Bitcoina. W bloku, który tworzy się podczas transakcji z użyciem waluty, nie można nic zmienić.

Do innych zalet Bitcoina należą:

  1. Anonimowość gwarantowana przez brak potrezby podawania swoich danych podczas rejestracji portfela kryptowalutowego.
  2. Niezależność od żadnych instytucji.
  3. Krótki czas wykonywania transakcji.
  4. Niewielkie koszty transferu waluty.

Czy w takim razie warto zaufać tej technologii i zacząć inwestować w Bitcoin? Na to pytanie niezwykle trudno odpowiedzieć. Z jednej strony zwolennicy Bitcoina zapowiadają jego niebotyczne wzrosty. Niektórzy wróżą nawet, że możesz spodziewać się zysków na poziomie kilkuset procent. Z drugiej strony znani eksperci ostrzegają przed dużym ryzykiem związanym z taką inwestycją. Kurs Bitcoin jest chwiejny i nie koniecznie musi przynieść nam szybkie zyski.

Będąc w gronie prywatnych inwestorów, raczej nie warto poświęcać całości swojego kapitało na kryptowaluty. Niewątpliwie jest to całkiem przyszłościowa inwestycja, która w kolejnych latach ma spore szanse się zwrócić.

Jaki jest aktualny kurs BTC/USD

Wiadomości z ostatniego tygodnia pokazują, że kurs BTC/USD był w miarę stabilny. Wahał się pomiędzy ok. 32 800 USD, a 36,500 USD. W tym momencie (5.07.21) Bitcoin kosztuje nieco ponad 34 000 USD, co oznacza, że zaliczył spadek o prawie 9% w stosunku do zamknięcia z wczoraj.

Dane z ostatnich kilku miesięcy pokazują systematyczny spadek notowania Bitcoina, co wielu inwestorów skłania ku sprzedaży waluty.

Jak w ciągu ostatniego roku zmieniał się kurs Bitcoin

Pierwsza połowa 2021 roku była dla Bitcoina wyjątkowo łaskawa. Zanotowano rekordowe wzrosty, które rozpoczęły się już na początku roku. Waluta stopniowo przybierała na wartości, aby w końcu osiągnąć rekordowe 64 895 000 USD. Rekord padł 13 kwietnia, a później notowania znacząco spadły. W maju pojawił się kolejny szczyt, wynoszący 60 000 USD, jednak od 9 maja notowania ciągle spadają, a Bitcoin raczej nie przekracza już ceny 40 000 USD.

Ostatnie notowania niepokoją inwestorów, którzy coraz częściej zadają pytanie czy kurs Bitcoinów spadnie do poziomu z początku roku, kiedy to kosztował on ok. 31 000 USD. Na to pytanie nikt nie zna pewnej odpowiedzi, jednak nie zraża to fanów kryptowalut, którzy nadal śmiało inwestują w te aktywa.

Co wpływa na cenę Bitcoina?

Bitcoin BTC będąc potężną kryptowalutą, która rozpala serca na całym świecie, jest w dużej mierze przez te serca wyceniany. Notowania kryptowaluty w dużej mierze zależą od tego, jak dużym cieszy się ona zainteresowaniem. Nie bez znaczenia w tym kontekście są aktualne informacje, które podają nam media. Istotnymi czynnikami jest również dostępność nowych Bitcoinów oraz odłączanie się niektórych kopaczy od sieci.

Popyt

W przypadku Bitcoina, który ma z góry założoną ilość maksymalną wynoszącą 21 mln, popyt w dużej mierze kształtuje jego ceny. Dokładnie tak samo dzieje się z każdym innym dobrem. Im mniej go jest na rynku, tym jego cena będzie wyższa, uwzględniając oczywiście wysokie zainteresowanie jego kupnem. Nie bez znaczenia są również wykonywane za jego pomocą transakcje. Większy ruch przekłada się zwykle na jego wzrosty.

Czas potrzebny na jego wydobycie

Wydobywanie Bitconów wiąże się z dużymi nakładami sprzętowymi oraz wymaga bardzo dużej energii. Im mniej Bitocoinów pozostaje do wydobycia, tym trudniej jest je zdobyć. W miarę zmniejszania się zasobów waluty staje się ona coraz trudniej dostępna. W związku z tym możliwe jest, że stanie się ona w przyszłości towarem niebywale pożądanym, a przez to cena na rynku znacząco wzrośnie.

Aktualna sytuacja na świecie

Na wartość kryptowaluty wpływ mają również wiadomości ze świata. Ostatnia sytuacja w Chinach, które zakazały obrotu Bitcoinem, pokazała, że tak znaczące zmiany prawne wpływają na wartości kryptowalut. W takich sytuacjach wielu inwestorów, bojąc się o swój majątek, wybiera szybką sprzedaż swoich Bitcoinów na rzecz bezpieczniejszych akcji. Kiedy odnotowuje się dużą ilość takich transakcji, ceny kryptowaluty spadają. Występuje też sytuacja odwrotna, kiedy ceny rosną pod wpływem pozytywnych informacji, a zarazem wzrostu zainteresowania kupnem tych walut.

Tworzenie się subwalut Bitcoina

Wszyscy kopacze będący częścią sieci Bitcoin powinni co jakiś czas godzić się na pewne zmiany w jej funkcjonowaniu. Nie zawsze jednak tak się dzieje, a przez wzgląd na to, że Bitcoin ma otwarty kod, który jest dostępny dla wszystkich, czasami dochodzi do rozgałęzienia się waluty. Zjawisko takie nazywamy „hard fork”. Przykładem takiego działania jest Bitcoin Cash, który odłączył się pod koniec 2017 roku. W tamtym momencie miało to znaczący wpływ na ilość wykopywanej kryptowaluty, a przez to na jej końcową cenę.

Bitcoin Cash - hard fork Bitcoina

Czy Bitcoin jest środkiem płatniczym przyszłości?

Wiele osób zarzuca, że Bitcoin jest tylko bańką spekulacyjną i nie można za jego pomocą dokonywać wielu płatności. Oczywiście w ciągu ostatnich lat możesz spotkać coraz więcej punktów handlowych i usługowych, które z powodzeniem przyjmują zapłatę w Bitcoinach. Nie jest to jednak zbyt popularna forma płatności. Ostatnie wydarzenia mogą jednak zmienić spojrzenie świata oraz inwestorów na ten temat.

Czy Salwador jako pierwszy uzna Bitcoin za oficjalny środek płatniczy?

Ostanie wydarzenia, które miały miejsce na konferencji Bitcoin 2021, gdzie prezydent Salwadoru ogłosił, że państwo to prawdopodobnie uzna Bitcoin za oficjalny środek płatności. Ustawa ma niedługo trafić do tamtejszego kongresu, a poparcie udzielane prezydentowi wskazuje na prawdopodobny sukces tej propozycji.

Salwador nie jest pierwszym krajem, który rozważa przyznanie pełni praw Bitcoinowi. Podobne rozmowy toczą się już w wielu rządach, na przykład w USA czy Niemiec. Pozytywnych konsekwencji uregulowania prawnego kryptowalut, upatruje się szybkość transakcji wykonywanych za jej pomocą oraz zapewnienie sobie kontroli rządowej nad tym aktywem.

Wielu ekspertów zauważa również, że waluta Bitcoin jest dużo bezpieczniejsza niż standardowe waluty takie jak dolar. Łańcucha blockchain na ten moment nie można w żaden sposób rozszyfrować i zmienić. To dobre informacje, jednak do uznania waluty Bitcoin za pełnoprawny środek płatniczy na całym świecie, nadal nam daleko.

You may also like

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *